Amsterdam İpuçları

Vietnam’ a Gitmek İçin 5 Neden

Seyahat etmeyi sevenlerin gitmek istediği ortak ülkelerden bir tanesi Vietnam’dır. Siz aslında bu ülkeyi filmlerde konu alındığı şekliyle hatırlıyor olabilirsiniz. Ancak burası için dünyanın pek çok noktasında bulamayacağınız güzelliklere sahip bir ülke demek yerinde olacaktır. Vietnam’a gittiğiniz de etkileyici manzara sizi adeta büyüleyecek. Renkli bir şehir bu nedenle de gideceğiniz yer çok olmasına karşın sıcakkanlı insanlarla mutlaka görülmesi gereken bir ülke olarak akıllarınızdaki yerini alacak.

NEDEN VİETNAM’A GİTMELİYİM?

Keşfedilmesi gereken bir ülke

Vietnam denildiğinde aklınıza ilk olarak yüzyıllar boyunca süren savaşlar geliyor. Özellikle de yabancı devletlerin işgali altında kalmış paramparça sokaklar ve yoksul insanlar. Bugün Vietnam kapılarını artık dış dünyaya açmış bir ülke ve insanların sıcakkanlılığı sizi etkileyecek. Ülkede turistleri azda olsa görebiliyorsunuz çünkü henüz keşfedilmesi gereken bir ülke konumunda.

Eskiye göre çok daha Güvenli

Bir ülkeye ilk kez gidiyorsanız orada can ve mal güvenliğiniz konusunda birazda olsa endişeye düştüğünüzü biliyoruz. Hele ki bu ülke Vietnam ise biraz daha endişelenmeniz normal. Ancak ülkenin güvenlik konusunda da oldukça hassas olduğunu söyleyebilirim. En azından ben kendim gittiğimde bu düşüncenin kafamdan silindiğini anladım. Ülke Budist bir kültüre sahip bu nedenle de güven konusunda endişeniz olacağını sanmıyorum ama gittiğinizde bunu anlıyorsunuz.

Ekonomik Bir imkan sağlıyor

Genelde dünya turu denildiği zaman Paris, Amsterdam, Dubai ve benzer ülkeler ilk olarak akla gelir ancak Vietnam’ ı bunlardan farklı kılan bir özelliği de fiyatların daha uygun olması. En düşük bütçeyle de seyahat etme imkanı bulabiliyorsunuz. Şöyle söyleyeyim sokaklarda 1 dolara bile karnınızı doyurabileceğiniz yerler var. Ancak siz isterseniz süper lüks restoranları da tercih edebilirsiniz.

Büyüleyici Ha Long Bay bu ülkede

 

Ha long ismini duymayanlar için söyleyelim anlamı ejderhanın denize girdiği yer demek. Burası kireçtaşı kayalıklarıdır ve burası bir set halinde Vietnam’ı kuşatmıştır. Efsaneye göre Çinlilerle yapılan bir savaşta Vietnamlılar zor durumda kalırlar ve tanrı onlara yardım için bir ejderha gönderir bu ejderhanın ağzından çıkan mücevherler bu kireç taşlarını oluşturmuştur.

Kendine münhasır bir kültüre sahip

Vietnam’ ın kendine has bir kültürü vardır bu nedenle de onu diğer ülkelerle kıyaslamamak gerekir. Geçmiş tarihine bakarsanız bronz çağından bu yana kadar bu bölgede 1000 yıldan uzun süre Çinlilerin hüküm sürdüğünü görürsünüz.  Buda Çin kültürünün burada hakim olmasında büyük bir etki sağlamıştır.

Yukarıda Vietnam’ a gitmeniz için size 5 neden yazdık ancak emin olabilirsiniz ki bu ülkeye gitmeniz için bu beş nedenden çok daha fazlası var. Üstelik dünya turunuza daha ekonomik bir şekilde başlamış olursunuz bu da size buradan sonrada yapabilecekleriniz konusunda ekstra bir avantaj sağlayacaktır.

Son Görüntülenenler...

2019 Diyarbakır Gezi Rehberi

Amsterdam

Vizesiz Gidilecek En Yakın Ülkeler

Şanlıurfa Gezilecek Yerler

Türkiye’deki En Güzel Plajlar

Bir Cevap Yazın