Amsterdam

Türkiye’nin En İyi 7 Butik Oteli

Gezmek ve görülmesi gereken her noktaya gidebilmek sanıyorum ki herkesin hakkı. Ancak bu yazıyı okuduğunuza göre siz bu konuda kendinizi biraz daha kararlı hissediyorsunuz. Biz de sizin için toparladığımız Türkiye’nin en iyi 15 butik otelini burada bir araya getirmek istedik. Türkiye butik oteller konusunda tam bir cennet denilebilir hangi tatil ve turizm alanlarına giderseniz gidin mutlaka hoşunuza gidecek bir ya da birkaç butik otel görebilirsiniz.

Fethiye-Yonca Lodge

Yonca Lodge ister yaz mevsiminde isterseniz kış mevsiminde kalabileceğiniz güzel bir yer. Kafa dinlemek amacındaysanız o zaman idealdir. Otelin içerisine girdiğiniz zaman sade bir tasarımla karşılaşıyorsunuz. İçeride asla abartıya kaçılmamış. Otelin doğa dostu olarak kalması için toprak sıva ve ahşap kullanılmış. Her insanın tatil denildiğinde amacı huzur ve keyiftir. Bu yüzden de bu seçeneği değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

İstanbul-Regie Ottoman Hotel

İstanbul’ da tarihi dokunun ön planda olduğu konforu da yerinde olan hotel benzersiz olan bir iç dekorasyona sahip. Hotel lokasyon olarak oldukça iyi bir noktada eskiyle modernliğin şıklığın bir arada harmanlanmış olduğu odalar. Hoteli güzel gösteren en büyük özelliği tavan ile duvarların eskiden olduğu gibi bırakılması. Bu sayede başka bir yerde göremeyeceğiniz bir dekor elde edilmiş. Hotele ulaşmak için Sirkeci tramvayından biraz yürümeniz gerekiyor. Otel içerisinde birçok kişinin adını duymuş olduğu Hayal Kahvesi yer alıyor.

İstanbul-Sirkeci Mansion

Otel Sirkeci’nin tam kalbinde yaşıyor geçmişi ise yarım yüzyıl öncesine kadar gidiyor. Otel içerisinde 32 ada var ve içeriye girdiğiniz andan itibaren sıcak ve samimi bir ortam sizi karşılıyor. İstanbul’un en iyi otelleri arasında ilk sırada yer alıyor.

İstanbul-Nowy Efendi Hotel

Efendi otelden manzaraya baktığınız da panoramik bir görüntü elde edebiliyorsunuz. Bir tarafta Sultanahmet diğer tarafta ise Ayasofya enfes bir manzara sizi bekliyor. İstanbul’ a kısa süreli ziyaretinizde Nowy Efendi Hotel’i tercih edebilirsiniz. İstanbul gezilecek yerler konusunda adeta bir cennet ve burası da sizin için ideal bir tercih olabilecektir.

Ölüdeniz-Oyster Residence

Otel Fethiye plajına bakıyor. Otelin ön tarafına baktığımız da yamaç paraşütü yapanları süzülürken görebiliyorsunuz çünkü iniş pisti orada yer alıyor. Otelin arka tarafına bakınca bir havuzu görebiliyorsunuz. Otel için mimari konusunda beklentileri karşılıyor diyebilirim.

İstanbul-Eresin Crown Sultanahmet

Eresin otel için şunu söyleyebiliriz ki kent içerisinde yapılmış olan kazılarda çıkan malların paylaşımı konusunda en iyi örneklerden bir tanesi. Buradan çıkan tarihi eserler aynı hassasiyetiyle birlikte olduğu gibi bırakılmıştır. Otelin lobisinden içeriye girdiğiniz zaman adeta bir müzeye girmiş gibi hissediyorsunuz. Gün batımını otelin çatı katından izlemek gibisi yok hatta buraya yalnızca kahvaltısı için bile gidilebilir.

Kapadokya-Taş konaklar Cave Hotel

Kapadokya için aslında Türkiye’ de mutlaka görülmesi gereken bir yer diyebiliriz. Buraya daha önce hiç gitmediniz ise mutlaka öneriyorum. Taşkonaklar Cave Hotel’de kaldığınız zaman manzaraya karşı kahvenizi yudumlayıp keyif yapabiliyorsunuz.  Taşkonaklar bir mağara otel şeklinde de isimlendirilebilir kendisine has özgün dekorasyonu ile misafirlerine güzel zamanlar yaşatıyor.

Son Görüntülenenler...

2019 Diyarbakır Gezi Rehberi

Amsterdam

Vizesiz Gidilecek En Yakın Ülkeler

Şanlıurfa Gezilecek Yerler

Türkiye’deki En Güzel Plajlar

Bir Cevap Yazın