Amsterdam

Türkiye’nin En İyi 11 Kamp Alanı

Kamp yapmayı seviyorsanız ya da hayatınızda ilk kez bir kampa çıkacaksanız o zaman size bu yazımızda Türkiye’nin en iyi kamp alanlarını anlatalım. Belki aklımıza gelmeyen ya da buraya sığdıramadığımız çok yer var ancak bunlar sizin için ideal alanlar oluğunu düşünüyorum.

İşte Türkiye’nin En İyi Kamp Yerleri

1.Artvin-Borçka Karagöl

Borçka her tarafı ormanlarla çevrili olan bir yer Karagöl ise heyelan dolayısıyla oluşmuş olan bir set gölü. Burayı özel yapan Türkiye’deki milli parklardan bir tanesi olması bu nedenle de koruma alında. Karagöl Artvin Borçka’ya yaklaşık olarak 27 kilometre uzaklıkta bir mesafede.

2.Trabon-Uzungöl

Bir kamp alanından ne anlıyorsanız burası aynen onu ifade ediyor. Üstelik konforlu olması da size buranın keyfini yaşatıyor. Bugün uzungöl denildiği zaman bilmeyenlerin olmadığını düşünüyorum hatta öyle bir konumu var ki dünyanın pek çok noktasından turist çekiyor.

3.Bolu-Yedigöller

Bolu denildiği zaman ilk akla gelen yer Yedigöller, abant olmuştur. Ancak kamp planlıyorsanız o zaman tercih etmeniz gereken yer Yedigöller olmalıdır. Burası aynı zamanda piknikçiler içinde idealdir. Yedigöller oldukça aktif bir bölge.

4.Kayseri-Aladağlar Yedigöller

Aladağlar Yedigöller’e gelenler için güzel bir kamp alanı ancak şunu söylemek gerekiyor ki buraya ulaşabilmeniz için yürümeniz gerekiyor bu da tahminen iki gününüzü alıyor.

5.Karabük-Yenice

Yenice ormanlık bir alan bu nedenle de kamp için ideal bir nokta. Doğa ile iç içe bir zaman geçiyorsunuz. Buraya gelen insanların yeniden kamp denildiği zaman tekrar geldikleri biliniyor. .

6.Rize-Galer Düzü

Rize, Ayder yaylası denildiğinde sanıyorum herkes bilecektir. Buradan yukarıya doğru çıktığınız da güzel bir düzlük karşınıza çıkacak. Kamp için burayı tercih edebilirsiniz.

7.Fethiye-Kabak Koyu

Fethiye Kabak Koyu birinci derece sit alanı olarak biliniyor. Bu nedenle de taşı kumu ve doğası tam bir alternatif olacaktır. Eğer ki kampınızı deniz kenarında yapmak istiyorsanız sizin için ideal bir yer olabilecektir.

8.Kapadokya-Ihlara Vadisi

Kapadokya ve balon bu ikiliyi birbirinden ayırmamak gerekiyor. ancak bunlara üçüncüsünü ve güzel bir kampı da ekleyebiliriz. Burada yapacağınız bir kamp sizi masal bir diyardasınız gibi hissettirecek. Yatarken bulutlara doğru ilerleyen balonları görebilirsiniz.

9.Tunceli-Munzur Vadisi Milli Parkı

Munzur suyu ve Mercan Deresi burası övgüye layık bir yer üstelik hiçbiryerde göremeyeceğiniz alabalık türlerine burada rasgeleceksiniz. Yaşamınızı renklendirmek ve doğa ile iç içe olmak için ideal bir yer.

10.Muğla-Akyaka

Bölgenin Ücretli kamp yerlerinden birisidir. Güncel fiyatlarını resmi sitesinden inceleyebilirsiniz. Konaklama ücretleri günlük ve sezonluk olarak paket halindedir.

11.Marmaris-İnbükü Orman Kampı

Marmaris adını duyduğunuz zaman bile heyecanlandığınızı tahmin edebiliyorum. Ancak burada nerde kamp yapılır derseniz İnbükü Orman Kampı bölgesini

Son Görüntülenenler...

2019 Diyarbakır Gezi Rehberi

Amsterdam

Vizesiz Gidilecek En Yakın Ülkeler

Şanlıurfa Gezilecek Yerler

Türkiye’deki En Güzel Plajlar

Bir Cevap Yazın