Amsterdam Otel

Türkiye’deki En Güzel Plajlar

Türkiye bilindiği üzere bir yarım ada ülke ve üç tarafımız bu kadar denizlerle çevrili olunca elbette ki konum itibariyle mükemmel bir coğrafyaya sahibiz. Bunun yanı sıra ikliminin de güzel olması uzun yaz boyunca güzel tatil geçirebilmemiz için bize çok büyük olanaklar sunuyor. Türkiye’nin her köşesinde masmavi plajlar bulabiliyorsunuz bu makalemizde bizde sizler için Türkiye’deki en güzel plajları listeledik.

Bozcaada-Ayazma Plajı

Bozcaada denildiğinde akan sular duruluyor özellikle de son zamanları ele alırsak Bozcaada ve Ayazma plajının değerini elbette bilmek gerekiyor. Bozcaada’da yazın denize girmenin güzel tarafı suyunun epeyce soğuk olması.

Dalyan-İztuzu Plajı

Dalyan ve caretta carettalar birbiın özelliği ise buradan denize giren insanların yumurtalara basmaması ve zarar vermemesi için işaretlenmiş olması

Muğla-Sedir Adası Plajı

Muğla Türkiye’nin en güzel yerlerinden bir tanesi. Özellikle Sedir Adasına gittiğiniz de kendinizi Maldivlerdeymişsiniz gibi hissediyorsunuz. Deniz o kadar berrak ki gözlerinizi kamaştırıyor. Plajdaki kumlar ise mutlaka beni görmelisin dedirtiyor.

Kemer-Phaselis Antik Kenti Plajı

Kemer tatilcilerin uğrak merkezlerinden bir tanesi özellikle de Phaselis Antik Kenti size harika bir tarih sunuyor. Plajda tek bir taş bile bulamıyorsunuz ve bu da en güzel plajlar arasındaki yerini almaya da değiyor.

Bodrum-Ortakent – Yahşi Plajı

Bodrum, Bodrum pek çok şarkılara konu olmuş. Yalnız ülkemizden değil aynı zamanda dünyanın pek çok noktasından da misafirlerini ağırlıyor. Yahşi plajı ise özellikle hafta sonlarında dolup taşıyor. Burada kendinize bir yer bulmak istiyorsanız sabah erken saatlerde gitmelisiniz. Ancak rahatça denize girmek ve kafa dinlemek istiyorum diyorsanız hafta içi iyi bir tercih olacaktır.

Kaş-Kaputaş Plajı

Turkuaz bir deniz denildiğinde ilk aklınıza gelen yer olarak Kaputa gelmeli. Bugün Türkiye’de pek çok plajı arkasında bırakıyor hatta öyle ün yapmış ki dünyanın her noktasında yazın ziyaretçisi var.

Fethiye-Ölüdeniz Plajı

Ölüdeniz için 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı ödülü verildi. Bizim gönlümüzde ise o tarihten önce de dünyanın en güzel kumsalları arasında yer alıyordu. Ölüdeniz yeşil, mavi ve turkuaz renkleri bir arada bulunduruyor. Resimlerde bile gördüğünüzde insanın yerinden kalkıp adeta gidesi geliyor.

Datça-Palamutbükü Plajı

Datça denildiği zaman akla ilk olarak şirin köy evleri gelir. Taş sokaklar huzur arayan insanlarla doludur. Hatta güzel bir koy arıyorsanız mutlaka Datça’ya gelmelisiniz.  Palamutbükü ise Türkiye’nin en güzel koylarından bir tanesi.

Kalkan-Patara Plajı

Patara bilindiği üzere antik bir kent ve plajı da oldukça temiz ve kaliteli. Burası da aynen İztuzu plajı gibi caretta carettaların yumurtlama bölgesi bu nedenle de koruma altına alınmış durumda. Türkiye’de çıplak bir şekilde denize girilen ender yerlerden bir tanesi.

Fethiye-Kelebekler Vadisi

Burası görülmesi gereken dünya harikası bir yer. Kelebekler vadisine karayolundan gitmek mümkün değil ancak ölüdeniz üzerinden tekne veya Zodyaklarla ulaşabiliyorsunuz. Denize açılan plaj ise Türkiye’de neredeyse ender görülecek güzellikte.

Son Görüntülenenler...

2019 Diyarbakır Gezi Rehberi

Amsterdam

Vizesiz Gidilecek En Yakın Ülkeler

Şanlıurfa Gezilecek Yerler

Dünyanın En Meşhur Kulesi Eyfel Hakkında İlginç Bilgiler

Bir Cevap Yazın