Amsterdam

Türkiye’ de En İyi 9 Kayak Merkezi

Kış yaklaşıyor dolayısıyla artık insanlar deniz ve kumu geride bıraktı. Şimdi sıra kayak merkezi araştırması başlıyor. Bazı insanlar var ki onlar için yazdan daha ziyade kış daha önemli çünkü o insanlar kar üzerinde kendilerini daha özgür ve rahat hissediyorlar. Üstelik burada paylaşacağımız kayak merkezlerinin de büyük şehirlere yakın olduğunu düşünürseniz hafta sonu planlaması için mükemmel bir tercih olacak. Bu kış kayak merkezi konusunda söylenmeyi bırakın ve dünyanın sayılı kayak merkezleri arasında yer alan bölgeleri tercih edin.

1.Palandöken Kayak Merkezi-Erzurum

Erzurum denilince akla gelen ilk şey soğuğu olur ancak Erzurum’ un öyle bir soğuğu vardır ki kediyi havada dondursa bile insanı üşütmez. Palandöken kayak merkezi ise şehrin merkezine 10 dakikalık bir mesafededir.  Yılın 6 ayında karla kaplı olduğu için istediğiniz bir zaman gidebilirsiniz. Kayak merkezinde tam 22 adet pist var.

2.Erciyes Kayak Merkezi-Kayseri

Erciyes dağı orta Anadolu’nun en yüksek dağı olarak bilinir. Kayseri’ye 20-25 kilometre uzaklıkta mesafede bulunan Erciyes kayak merkezi mart sonuna kadar hizmet veriyor. Erciyes dağının özelliği ise sönmüş volkanik bir dağ olması.

3.Davraz Kayak Merkezi-Isparta

Davraz kayak merkezi Isparta’ya 26 kilometre uzaklıkta mesafede ve göller yöresinde bulunuyor. Kayak merkezinin büyüklüğü ise saatte 4 bin kişiyi ağırlayacak çapta. Kayak merkezinde 5 kilometrelik bir pist var. Ege bölgesinden gelenler kayak merkezini dolduruyorlar.

4.Uludağ Kayak Merkezi-Bursa

Bursa denildiğinde ilk akla gelen yer Uludağ olmuştur. BU yalnız ülkemiz için değil aynı zamanda dünyanın popüler olan kayak merkezleri arasındadır. Bursa şehir merkezine ise uzaklığı bir saat. İstanbul’dan gelecek ziyaretçileri ise 220 kilometre bir yol bekliyor. Uludağ ve kayak denildiğinde buranın kışın kalabalık insan topluluklarını ağırladığı bilinmektedir. Kendinizi kalabalıklar içerisinde kayak yaparken bulmak istiyorsanız sizin için ideal bir yerdir.

5.Ilgaz Kayak Merkezi-Kastamonu

 

Ilgaz kayak merkezi Kastamonu ve Çankırı arasında bulunuyor. Özellikle Aralık-Nisan aylarında tesisin hizmet verdiğini söyleyebiliriz.  Ilgaz kayak merkezinde gece de kayak yapılabiliyor. Fiyatlar ise çok uygun.

6.Kartalkaya Kayak Merkezi-Bolu

Bolu bilindiği gibi Ankara ve İstanbul’un ortasında yer alıyor. Dolayısıyla bu iki büyükşehirden gelecek insanlar için Bolu’ya 40 kilometre mesafede yer alıyor.

7.Kartepe Kayak Merkezi-Kocaeli  

 

Kartepe hem kayak yapmak için hem de piknik yapmak için mükemmel bir yer. Sıcacık çayınızı yanınıza alıp buz gibi karın üzerinde içmek. Hatta güneşli bir güne de denk geldiğiniz de sanki şehrin bulutların altında kaldığını zannediyorsunuz. Kartepe’den, Kocaeli’yi seyretmek dünyanın birçok keyfine de bedeldir. İstanbul’da yaşıyor ve kışın bir yere gidip kafamı dağıtmak ve dinlenmek istiyorum diyorsan o zaman burası tam senlik olacak diyebilirim.

8.Saklıkent Kayak Merkezi-Antalya

Antalya il merkezinden 45 km uzaklıkta bulunan Saklıkent, 2.750 metre yükseklikte bulunuyor. Tesise şehir merkezinden 1 saatte ulaşabiliyorsunuz. Buranın en enteresan yanı ne biliyor musun? Antalya’da tişört ile gezerken, 1 saat sonra kayak yaparken kendini bulabilirsin.

9.Sarıkamış Kayak Merkezi-Kars

Kars‘a 55 km uzaklıkta bulunan kayak merkezi, 2800 metre yükseklikte bulunuyor. Kars Havalimanından 45 dakika mesafede. Buranın en büyük özelliği, benzerinin Alplerde bulunan kristal kar yapısı olduğu söyleniyor.12 kilometreyi bulan 5 farklı pist bulunuyor.

Son Görüntülenenler...

2019 Diyarbakır Gezi Rehberi

Amsterdam

Vizesiz Gidilecek En Yakın Ülkeler

Şanlıurfa Gezilecek Yerler

Türkiye’deki En Güzel Plajlar

Bir Cevap Yazın