Amsterdam İpuçları Yemek

Tayland’a Gidince Mutlaka Yapmanız Gereken 6 Şey

Sıra dışı bir tatil yapmaktan yanaysanız o zaman Tayland’a gittiğiniz de size belirteceğimiz yerlere mutlaka gitmenizi öneriyoruz. Tayland denildiğinde aklınıza sanıyorum ilk olarak gelen şey tropikal bir iklim deniz, kum ve güneş. Tayland için Asya’nın incisi ve gitmek zorunda olduğunuz bir yer diyebilirim. Bu yazdıklarımızın da size ilham olacağını düşünerek başlıyoruz listemize.

1.Bangkok

Bangkok denildiği zaman tahmin ettiğiniz gibi tapınaklar ve görkemleriyle gözlerinizi kamaştıracak olan saraylar akla geliyor bu nedenle de başkente uğramadan geçmek sanıyorum ki anlamsız olacaktır. Ucuz Bom Marley tişörtleri ve gece hayatı sizi bekliyor olacak. Kanallarda gönlünüzce bir tur ve keyifli bir yolculukla tapınakların keyfini çıkarmak. Bangkok’ ta Lumphini parkında Tai-Chi öğrenme imkanınız da var. Fakat buraya geldiğiniz de Thip Samai’ de güzel bir yemek yemenizi öneriyorum.

2.Pai Köyü

Pai köyü SPA kaçamağı yapmak isteyenler için mükemmel. Türkiye’de siz aslında buraları kaplıcalar olarak biliyorsunuz ancak burada kadınların size yapmış olduğu mükemmel bir masaj kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacak. Bu köyde yaşayan kadınların büyük bir bölümü için masaj ustası demek yerinde olacaktır. Sanıyorum Tayland masajının ününü duymayan yoktur. İşte anlatmak istediğimiz şey bu gibi. Kendinizi bir bayanın hünerli ellerine bıraktığınız da tüm yorgunluğunuzu da alacak.

3.Chiang Mai

Kendinizi Tayland’ın en yüksek dağlarında bulmak istiyorsanız çok doğru bir tercih. Burada kalacağınız birkaç gün size tropikal bir ortamda serüven yaşamanız için sanıyorum ki yeterli olacak. Burada yapacağınız en güzel şey kendinize bir fil kiralamak ve farklı bir gün yaşamak. Sanıyorum ki aramızda bugüne kadar hayatında bir fili yakından görmüş olan insan sayısı çok az bu da demek oluyor ki burada kendinizi çok farklı hissedeceksiniz.

4.Ko Lipe

Tatil denildiğinde deniz kum ve güneş olmadan olmaz. İşte Ko Lipe bugüne kadar el değmemiş olan kumsalıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Burada beş yıldızlı oteller var. Bu nedenle de konaklamanızı daha rahat bir şekilde yapabiliyorsunuz. Deniz ise masmavi ve sizi etkileyecek şekilde. Kumsala oturup gün batımını izliyor olmak sizi bir hayli dinlendirecek. Hatta macerayı seviyorsanız burada hızlı botlarla bir tur yapabilirsiniz.

5.Koh Tao

Dalış meraklılarını burada görebilirsiniz. Çünkü dünyanın en iyi dalış noktalarından birisi. Burası diğer adıyla da kaplumbağa adası olarak biliniyor. Adanın dünyanın en ucuz yerlerinden biri olması da sizi daha çok keyiflendirecek.

6.Kanchanaburi

Tayland’ a gidenlerin büyük bir bölümü sıcaklardan bunalarak kendilerini daha serin noktalara atmak istiyorlar. İşte Kanchanaburi size bu serinliği ve ılıman havayı sağlayabilecek olan mükemmel bir yer. Burası aynı zamanda 2. Dünya savaşı filmine de konu olmuş bir bölge dolayısıyla yılın belli gününde burada festival düzenleniyor. Eğer ki bu tarihe denk gelirseniz çok güzel bir zamanın sizi beklediğini görebilirsiniz.

Son Görüntülenenler...

2019 Diyarbakır Gezi Rehberi

Amsterdam

Vizesiz Gidilecek En Yakın Ülkeler

Şanlıurfa Gezilecek Yerler

Türkiye’deki En Güzel Plajlar

Bir Cevap Yazın