Amsterdam İpuçları

Tayland’ da Balayı İçin Gidilecek Yerler

Balayı bir insanın başına gelebilecek olan en güzel tatil seçeneklerinin başında gelir. Sevdiğiniz ve değer verdiğiniz bir insanla farklı bir hayata yelken açıyorsunuz ve bunun içinde mükemmel bir başlangıç yapmak sizin de hakkınız. Peki, kafanızda balayı tatili için bir seçenek var mı? eğer ki arzu ettiğiniz şey egzotik bir ortam ve tropikal adalarsa o zaman Tayland sizin için önerebileceğimiz en güzel ülkelerin başında geliyor. Canlı şehirler ve canlı adalar, hiç durmayan gece hayatı ve nefis deniz ürünleri durum söyleyeyim kulağınıza hoş geldi değil mi o zaman Tayland sizin tam da aradığınız adres olabilecektir. Bu yazımızda Tayland’da balayı için gidilecek yerlere değinmek istedik. Gelin isterseniz birlikte bakalım

Phuket

Dünyanın en iyi plajları Phuket’ te yer alıyor. Özellikle de balayı konusunda burasının uzman olduğunu söylemek mümkün. Adanın bir dönemler madenciliğin önemli noktası olduğunu söyleyebiliriz ancak ada turizme yüzünü çevirdikten sonra bambaşka bir kimlik kazanmış.  Mavi bir okyanus ve bembeyaz kumlar lüks oteller ve dahası. Kısacası maymunlar ve filler arasında egzotik bir tatil istiyorsanız tam yeri.

Koh Samui

Bu adanın balayı ile özdeşmiş olduğunu söyleyebiliriz. Tropikal bir iklim seven ve bu ortamı merak edenler için uğrak bir yer. Ada’daki kumsalları neredeyse dünyanın hiçbir yerinde bulamıyorsunuz. Pürüzsüz bir deniz ve renkli bir deniz altı yaşantısı. Doğası ise ayrı bir güzelliği barındırıyor burdayken kendinizi cennette zannedeceksiniz.

Chiang Mai

Tropikal bir yer arıyorsunuz ancak sizin için plajları ve kumsalı ikinci planda geliyorsa o zaman kültür sanat meraklısınız demektir. Burası da kültür sanatın bol olduğu bir şehir. İlgi çekici tarihi olaylara burada rastlayabiliyorsunuz. Balayı çiftleri için yorucu olabilecek bir şehir

Bangkok

Büyükşehirlerden vazgeçmek istemeyen biriyseniz o zaman buranın İstanbul’ u aratmayacağını söyleyebiliriz. Doğu ile batının harmanlanmış olduğu bir kültüre sahip Bangkok bazı insanlar tarafından ya çok sevilir ya da çok nefret edilir. Bangkok renklerin ve seslerin şehri demek yerinde olacaktır. bir de bu şehirde her zaman sürprizlere hazır olmalısınız.

Hua Hin

Burası Bangkok’ a yakın bir yer ve Taylandlılar içinde bir balayı şehri olarak bilinir. Özellikle de bu bölgede Tayland’ ın zenginleri konuk edilir ve birçoğunun burada villası bulunuyor.  Hua Hin’i özel yapan şey burada denizin üzerinde iskeleden yapılmış olan evlerin bulunması. Yani denize nazır dedikleri sanırım bu oluyor.  Hua Hin’in gündüzlerinin güzel olması bir yana geceleri de farklı bir güzelliğe sahiptir. Kaldığınız bir mekanda akşam yatarken denizin dalgalarının altınızdaki iskelenin ayaklarına çarpması ve sizin bunu hissetmeniz sanıyorum ki her yerde yaşayamayacağınız bir tecrübe olacak. Buraya gittiğinizde tropikal bahçeleri gezmeyi de unutmamalısınız.

Son Görüntülenenler...

2019 Diyarbakır Gezi Rehberi

Amsterdam

Vizesiz Gidilecek En Yakın Ülkeler

Şanlıurfa Gezilecek Yerler

Türkiye’deki En Güzel Plajlar

Bir Cevap Yazın