Genel İpuçları

Tatil Bavulunun Olmazsa Olmazları!

Yaz geldi, herkeste ufak ufak tatil kıpırdanmaları başladı. Bu sene “Ege’ye mi yoksa Akdeniz’e mi gitsek?” diye müzakereler süredursun biz, tatil bavulunuzu yaparken yanınızdan eksik etmemeniz gerekenlere bir bakalım!

 

1 Numara: Güneş Kremi!

Şimdi gideceksin, kısacık tatilde hemen bronzlaşayım diye hiç kıpırdamadan 5 saat o şezlongda yatacaksın biliyoruz. Sonra akşamına “vay efendim şöyle kötü yandım, böyle kötü yandım” diye söylenmeye başlayacaksın. İşte tam da bu yüzden, şimdi usulca o bronzlaştırıcı kremi yerine bırak ve hemen korumalı güneş kremini bavuluna sıkıştırmaya bak!

2 Numara: Şarj aleti, Kulaklık!

Telefonun şarjının bittiğini ve yanında şarj aletinin olmadığını fark etiğin o an, ya da  güzel bir manzaraya  en sevdiğin şarkıyla eşlik etmek istediğinde,  kulaklığını yanına almadığını idrak ettiğin o saniyeyi bir düşünebiliyor musun? Tam bir tatil kâbusu olurdu! O yüzden hemen hemen hadi bavuluna koy onları!

3 Numara: Şapkalar!

Yaz tatilie giderken bavulumuzda güneş kremi kadar büyük önem taşıyan bir diğer nesne ise: şapkalar! Güneş artık eskisi gibi sevimli yüzü ile karşılamıyor bizi maalesef! Yaktı mı feci yakıyor, aman dikkat kafaya güneş geçmesin!

 

4 Numara: Kitaplar!

 

Sahilde kitap okumanın keyfine doyum olmaz diyenlerdenseniz, bavulunuza sahilde iyi gidecek bir kitapta eklemeyi unutmayın!

 

5 Numara : Güneş Gözlükleri!

Yaz tatili diyoruz, tabi ki güneş gözlükleri de bavuldaki yerini almalı, yoksa halimiz ne olur.

 

6 Numara: Terlikler!

 

Yaz demek ayakkabılardan kurtulan ve terliklerle hürriyetini ilan etmiş ayakların devrimidir desek abartmış olur muyuz? Bütün bir kış botların içinde kalan ayaklarımızı rahat ettirecek terliklere bavulunuzda yer açsanız iyi olur!

 

Hadi bakalım, bavul tamamsa, sırada Biletkolik.com‘dan en cazip fiyatlı bileti yakalamaya. ✈

Son Görüntülenenler...

Biletkolik.com Güvenilir mi?

Dünya’nın 7 Harikası

Dünya’nın Akın Ettiği Müzeler

Avrupa’yı ucuza gezeceğiniz 7 ülke

Bir Cevap Yazın