Amsterdam

Sonbaharda Gidilecek 5 Güzel Rota

Sonbahar insanın en kasvetli olduğu anlardır. Bunda havaların etkisi büyük olduğu için insan kendisini bıraktığında bu onun psikolojisine de etki edecektir. Ancak bazı insanlar vardır ki onlar için sonbahar tatil ve gezi için ideal zamanlardır. Sakin huzurlu ve macerası bol bir yer istiyorsanız sizlere beklentilerinizi karşılayacak olan 5 güzel rota hakkında bilgi vermek istedik.

Gideceğiniz rota doğa tarih ve denizin harmanlandığı en güzel yer üstelikte buralarda sonbahar en güzel şekilde yaşanıyor.

FETHİYE

Fethiye denildiği zaman aklınıza gelen ilk ölü deniz olduğunu farkındayız. Birbirinden güzel koyları ve kristal şeklindeki deniziyle Fethiye sayılamayacak bir güzelliğe ve zenginliğe sahiptir. Antik kentlerin şehri ve adalarıyla seyahat rotanızda ilk hedefiniz Fethiye olmalı. Eğer kendi aracınızla gidiyorsanız o zaman kıyıları keşfetmek size iyi geçek. Göcek’ten başlayarak Kaş’a doğru bir rota çizebilirsiniz. Fethiye’yi yakından keşfetmek istiyorsanız mavi yolculuk idealdir.  Üstelik sonbaharda yamaç paraşütü Fethiye de çok güzeldir.

KIBRIS

 

Kıbrıs için Sicilya ve Sardinya’dan sonra Akdeniz’in n büyük üçüncü adası denilebilir. Kıbrıs kumsal konusunda da iddialıdır tarihi güzellikleri ve özellikle de eğlence hayatı için idealdir. Sonbaharda Kıbrıs’ta olmak zamanın en güzelini yakalamak demektir. Kıbrıs için doğal güzelliğini bozmamış diyebiliriz. Altın kumsallar ve yaklaşık olarak 9 bin yıllık tarihiyle balayı çiftleri için mükemmel bir yerdir. Tek başınıza özgürce yaşamak istiyorsanız ve lükse düşkünseniz bunu gece hayatıyla birleştirebilirsiniz. Casinoları ve SPA salonları her daim canlılığını korumuştur. İster hafta sonu bir kaçamak deyin isterseniz şehrin karmaşasından kurtulmak Kıbrıs sonbaharda sizi bekliyor. Ülkemizden Kıbrıs’ ı cazip yapan en güzel şey ise buraya gitmeniz için pasaporta ihtiyacınızın olmaması giderken yanınızda nüfus cüzdanınızın olması yetiyor. İsterseniz dönüşte de free shotan alışveriş yapabiliyorsunuz.

Kıbrıs denildiği zaman plajları Girne ve Magosa’yı es geçmemek gerekiyor. Altın renginde ve el değmemiş olan kumsallar Kıbrıs’ı her zaman kendine çekici bir hale getiriyor.

MERSİN

Akdeniz’ de son dönemlerde gezmek için nereye giderim sorusun un yanıtı olarak Mersin’i gösterebiliriz. Havaların soğumaya başladığı dönemlerde Mersin’in de en keyifli zamanları başlıyor. Denize sahili yaklaşık 321 kilometredir.  Hani şöyle açıklarsak daha net bir şekilde anlayacaksınız bir şehir düşünün ve kıyısının yaklaşık olarak 108 kilometrelik bir bölümü doğal kumlardan oluyor. Mersin sakinlik adına da henüz keşfedilmemiş bakir bir yerdir. Gidebileceğiniz yerler ise Silifke, Narlıkuyu, Kızkalesi, Ayaş, Anamur, Akkum, Taşucu en sevilen yerler. Temiz koylar, güzel plajlar.

Kaz Dağları

Yaşadığınız şehrin karmaşasından ve kirli havasından kurtulmak istiyorsanız kaz dağları küçük bir kaçamak için ideal olacaktır. Üstelik kalabalık tatil mekanlarından uzak sakin ve huzurlu bir ortam. Kazdağları sonbaharın serinliğini iliklerine kadar hissetmek isteyenler için ideal bir nokta. Serin sularda yüzme imkanınız dahi var. Nefis kuşbakışı manzarası sizi büyüleyecek.  Kaz dağları, kanyon ve vadileriyle saklı bir doğal güzellik üstelik koruma altında olduğu içinde değişmesine müsaade edilmiyor. Kazdağlarının bir ucu Küçükkuyu’ya diğer ucu ise Edremit’ e dayanıyor. Kısaca doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için mükemmel bir coğrafya.

DATÇA

Muğla denildiği zaman Datça’yı hatırlatmadan geçmek olmaz. Ege ile Akdeniz’in birleştiği nokta ve günün büyük bir bölümü güneşli geçiyor. Dolayısıyla sonbaharın kasvetli havasını burada yaşamıyorsunuz. Sakinlik ve dingin bir yaşam istiyorsanız Datça size göre olacaktır. Burayı diğer tatil mekanlarından ayıran en büyük özelliği neredeyse her noktasından denize girebiliyor olmanız.

 

Son Görüntülenenler...

2019 Diyarbakır Gezi Rehberi

Amsterdam

Vizesiz Gidilecek En Yakın Ülkeler

Şanlıurfa Gezilecek Yerler

Türkiye’deki En Güzel Plajlar

Bir Cevap Yazın