Türkiye

İstanbul Havalimanı’na Ulaşım

İstanbul Havalimanı

 

 

29 Ekim 2018 tarihinde resmi olarak açılan İstanbul Havalimanı, yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğini taşımaktadır. Toplamda 76.5 milyon metrekarelik bir alana yayılmış olan 3. havalimanı, İstanbul’un Avrupa Yakasında yer almaktadır.

İstanbul Havalimanı’na ulaşımı sağlayan birçok alternatif bulunmaktadır. Dilerseniz ulaşım olanaklarına şöyle bir göz atalım.

 

Otobüs Seferleri

 

 

İETT’nin “H2” hattını kullanan otobüsler, Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan, Nurtepe, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti ve İhsaniye Kavşağı’ndan geçerek, İstanbul Havalimanı’na ulaşacak.

 

Havaist

 

 

“Havaist” otobüslerinin yeni havalimanınına ulaşım güzergahları şöyle:

“İST1” İstanbul Havalimanı-Yenikapı hattında Yenikapı, Bakırköy İDO, Kuleli, Başakşehir Metrokentten geçerek İstanbul Havalimanı’na ulaşacak.

“İST2” İstanbul Havalimanı-TÜYAP hattında TÜYAP, Cumhuriyet Mahallesi, Bahçeşehir Merkez’den geçerek İstanbul Havalimanı’na gidecek.

“İST7” Kozyatağı Metro-İstanbul Havalimanı hattı; Kozyatağı Metro, Tepeüstü, Kavacık Köprüsü’nden İstanbul Havalimanı’na varacak.

“İST19” Taksim-Beşiktaş-İstanbul Havalimanı hattı; Abdülhak Hamit Caddesi, Beşiktaş Meydan, Zincirlikuyu Metrobüs ve Göktürk Emniyet Amirliği’nden İstanbul Havalimanı’na ulaşacak.”

 

Metro

 

 

3. Havalimanı’na ulaşımda Gayrettepe ile Halkalı olmak üzere iki farklı hat çalışması devam ediyor.

 

İstanbul Havalimanı’na Ucuz Uçak Biletleri Biletkolik.com’da 

Son Görüntülenenler...

2019 Malatya Gezi Rehberi

2019 Hatay Gezi Rehberi

2019 Samsun Gezi Rehberi

2019 Adana Gezi Rehberi

2019 Tokat Gezi Rehberi

Bir Cevap Yazın