Dünya Eğlence

Dünya’nın En Eğlenceli Yerleri

Eğlence parkları, 7’den 70’e herkesin ilgisini çekmeyi başaran büyülü bir dünya. Adrenali ve eğlenceyi bir araya getiren bu alanlarda içinizdeki çocukla bütünleşmeye hazırlanın. Hadi o zaman bu renkli dünyanın kapılarını hep birlikte aralayalım dünyanın en güzel eğlence parklarını birlikte keşfedelim.

 

1- Disney’s Magic Kingdom, Florida

 

Florida’nın Buena Vista gölü çevresine kurulan eğlence parkıdır. Orjinal Disneyland’ten daha sonra yapılan yer, yılda yaklaşık 19 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor. Pamuk Prenses’den, Karayip Korsanlarına, bütün sevilen karakterlerin bulunduğu büyüleyici bir dünya.

 

2- Universal Studios Japan, Osaka

 

Dünyanın en büyük film stüdyosu, Universal’in sinemaya aktardığı bütün karakterleri bulabileceğiniz renkli bir aleme hazır olun.  Teknoloji alanında oldukça gelişmiş olan Japonya’da kurulan bu eğlence parkı size eğlence, adrenalin, masallar alemine davet ediyor.

 

3- Disneyland, Paris

 

Avrupa’nın en çok ziyaret edilen eğlence parkı Disneyland, yılda yaklaşık 10 milyon hayaller alemine dalmak isteyen macerapereste ev sahipliği yapıyor. Hız trenlerinde adrenalin dolu dakikalar yaşarken, ayaklarınız yere değdiğinde birbirinden sevimli kahramanlar tarafından karşılanacaksınız.

 

4-  Tokyo Disneyland, Tokyo

 

Her yıl yaklaşık 17 milyon ziyaretçi çeken park, 1983 yılında Tokyo’da açıldı. ‘ Space Mountain’ ve ‘Big Thunder’ gibi konsept bölümleri ile adrenalin tutkunlarını Tokyo’ya davet ediyor.

 

5- Everland, Seul

 

Güney Kore’nin en büyük eğlence parkı olan Everland, Samsung sponsorluğunda kurulmuştur. Eğlence parkı içerisinde, su parkı ve hayvanat bahçesi de bulundurmaktadır. Hem eğlenebileceğiniz hem de hayvanlarla iç içe zaman geçirebileceğiniz bu eğlence parkını mutlaka ziyaret edin!

 

6- Tivoli Bahçeleri, Kopenhag

 

Dünyanın en yaşlı ikinci eğlence parkı olarak bilinen Tivoli Bahçeleri, 1843 yılında inşa edilmiştir. İkinci Dünya Savaşında Nazi yanlıları tarafından yakılmıştır. Daha sonradan restore edilerek günümüze ulaşmıştır.

 

7- Ocean Park, Hong Kong

 

Ocean Park, Hong Kong’un en sevilen eğlence alanlarından birisidir. Park, içerisinde değişik deniz canlılarının sergilendiği akvaryumlar ve orman modellemeleri bulunmaktadır.

 

8- PortAventura, Salou

 

İspanya’nın bilinen en büyük lunaparkı olarak PortAventura’ya her yıl Avrupa’nın dört bin yanından yaklaşık 3.4 milyon insan ziyaret ediyor. 110 metre yüksekliğe sahip Hurakan Kondor ve Smambhala hız trenleri ile adrenaline doyacaksınız.

 

Eğlencenin yaşı olmaz diyorsanız, bu birbirinden gösterişli eğlence parklarını mutlaka ziyaret edin! Aradığınız en cazip fiyatlı biletler ise, Biletkolik.com‘da

 

Son Görüntülenenler...

2018 Yılında En Çok Ziyaret Edilen 10 Şehir

Yeraltı Dünyasına Keşif

Bu Adalar Bildiğiniz gibi Değil!

Avrupa’nın Renkli Yeni Yıl Pazarları

Dünyanın En Yüksek 5 Dağı

Bir Cevap Yazın