Amsterdam

2018’e Hangi Ülkede Girmeli?

Yeni yıla sayılı günler kala insanlar da artık nerede girmek istediğinin arayışına düştüler. Bu makalemizde 2018’e hangi ülkede girmeli konusuna yer vermek istedik. Bahsedeceğimiz ülkelerin hepsinde yeni yıl farklı yaşanıyor. Bu sene kendinize farklı bir tatil ilan edin ve sevdiğiniz insan ya da insanlarla bilmediğiniz ülkelere gidebilirsiniz.

Prag

Yeni yıla girmek için sizlere Prag’ı önerebilirim. Çünkü burada her yer yılbaşı gecesi ve tatil boyunca açıktır. Özellikle kış mevsiminde Prag görülmeye her zaman değer. Prag’ a gittiğiniz zaman konaklama seçeneğiniz de çok fazla. Lakin yeni yıl için tercih edilen ve kalabalık bir ülke olduğu içinde gitmeden önce yerinizi ayırt etmenizi öneriyorum. Bunun için düzenlenen turlar var ancak ben kendi imkanlarımla gitmek istiyorum derseniz o zaman pişmanda olmazsınız. Yılbaşı geceniz için size bir alternatif önerebilirim. Vlatva Nehri’nin kenarında bulunan banklar yeni yılı karşılamak için romantik bir yer olabilir. Ancak oraya kadar gittim parkta mı yeni yıla gireceğim derseniz birbirinden güzel mekanları da yine burada bulabilirsiniz. Bank dedim çünkü buradan havai fişek görüntülerini izlemek size ayrı bir keyif verecek.

Paris

Romantizm denildiği zaman Paris’i başkent olarak göstermek sanıyorum ki yersiz olmayacaktır. Paris’te gece boyunca eğlenebileceğiniz pek çok seçenek sizi bekliyor. Bir gece kulübünden diğerine çok rahat bir şekilde gezebilirsiniz. Hatta nezih bir akşam yemeğiyle geceye başlamak sizin için unutulmaz bir anı olabilecektir. Paris ister sevgilinizle, ister eşinizle isterseniz de ailenizle yeni yıla girebileceğiniz lüks mekanları da barındırıyor. Bir öneri istiyorsanız Concorde meydanında kurulu olan dönme dolaba binerek havai fişekleri izleyebilirsiniz. Gökyüzünde yeni yılı karşılamak sizi farklı keyiflendirecek. Tercihiniz bu yönde olacaksa bir şey hatırlatalım burada yeni yıl 1 ocakta başlar ve 1 şubata kadar da devam eder. Bu arada “Bonne Annee” diyenler yanağınıza bir öpücük kondurabilir sizde karşılık vermekten çekinmeyin. Çünkü romantizmin başkentinde yılbaşı böyle karşılanıyor.

Londra

Zenginliğin timsali ve ihtişamın şehri Londra. Mükemmel bir görüntü eşliğinde yeni yılı burada ışıkların altında karşılayabilirsiniz. Londra’da yeni yılda on binlerin katıldığı bir yürüyüş gerçekleştirilir bunu sakın kaçırmayın.

Berlin

Berlin in Berlin hatırladınız değil mi burada yeni yıl farklı. Şehirdeki Türk sayısının çok olması sayesinde aslında kendinizi de yalnız hissetmeyeceksiniz. Şehirde gece kulübü bar ve diskolar sabaha adar hizmet veriyor.

Amsterdam

Yılbaşı denildiğinde akla gelen ilk şey havai fişekler olur. tabi konu havai fişek olduğunda da Amsterdam’ dan bahsetmeden geçmek olmaz. Neredeyse şehrin her noktasında havai fişek görüntülerini bulabilirsiniz. Bu nedenle de şuraya gidin ya da buraya gidin demiyoruz.

Barcelona

Barcelona yeni yılda gidilebilecek en güzel şehirlerden bir tanesi burada gece saat 12’ye kadar 12 üzüm yemek gibi bir adet var. Bunun yanı sıra çok harika bir şekilde eğlenebiliyorsunuz. Plaj partilerini sevenler için burayı önerebilirim.

İstanbul

Ve dünyanın başkenti İstanbul her nereye giderseniz gidin İstanbul ‘un keyfi bambaşkadır. Üstelik son dönemlerde İstanbul’da da çok güzel mekanlarda yeni yıl kutlamaları düzenleniyor. İstanbul büyük bir metropol yalnız Türkiye’den değil dünyanın pek çok noktasından insanlar yeni yıla burada girmek için geliyorlar.

Son Görüntülenenler...

2019 Diyarbakır Gezi Rehberi

Amsterdam

Vizesiz Gidilecek En Yakın Ülkeler

Şanlıurfa Gezilecek Yerler

Türkiye’deki En Güzel Plajlar

Bir Cevap Yazın