Dünya

2018 Yılında En Çok Ziyaret Edilen 10 Şehir

2018 yılının bitmesine haftalar kala içimizde ufak ufak 2019’un heyecanı, yeni bir başlangıcın umudu yeşeriyor. 2019 yılında yapmayı planladıklarımızı aklımızın bir kenarına not ede dururken, biz bu hafta 2018 yılında en çok ziyaret edilen şehirlerin listesine bir bakalım istedik. Bakarsınız, 2019’da bu ülkelerden birinin kapısını sizde çalıvermeye karar verirsiniz.

 

10. Antalya, Türkiye

 

Listenin 10’uncu sırasında Türkiye’nin en gözde tatil yerlerinden birisi olan Antalya geliyor. 2018 yılında 11.27 milyon uluslararası ziyaretçiyi misafir eden Antalya’da 4 mevsim huzur dolu tatil yapma imkanı bulabilirsiniz.

 

9- Tokyo, Japonya

 

Japonya’nın başkenti Tokyo’da ışıltılı bir dünyaya hoş geldiniz. 2018 yılında, bu renk cümbüşünün içinde, kalabalık sokaklarda dolaşmanın keyfini çıkarmış 12.12 milyon insan bulunmaktadır.  Modern yapılar ve tapınakları ile gelenleri kendine hayran bırakan Tokyo’yu ziyaret etmediyseniz, 2019 yılı için keyifli bir seçenek olacaktır.

 

8- İstanbul, Türkiye

 

 

Uyumayan şehir İstanbul’dan herkese merhabalar! Adına yüzlerce şiir yazılmış, nice aşklara, kavuşanlara ve kavuşamayanlara, yeri geldiğinde “Seni yeneceğim İstanbul” nidalarına kucak açmış efsane şehir.. İstanbul, tarihi dokusu, farklı etnik kültürleri harmanlayan yapısı ile görenleri büyülüyor. 2018 yılında 12,8 milyon uluslararası ziyaretçiyi ağırlamış.

 

7- Kuala Lumpur, Malezya

 

Listemizin 7. sırasında, Malezya’nın başkenti  Kuala Lumpur yer almaktadır.  Kültür ve finans başkenti olarak da biline  şehire 2018 yılında yaklaşık 13.53 milyon ziyaretçi kabul etmiştir. Dört mevsim gezilecek yerler arasında yer alan şehri 2019 yılında gezilecek yerler listesine almaya ne dersiniz?

 

6- New York, ABD

 

Dünya’nın en kalabalık metropol şehirlerinden birisi olan New York, her yıl ziyaretçi akınına uğrayan noktalardan. 2018  yılında ise bu hızlı yaşamın merkezine yaklaşık 13.67 milyon insan ziyaret etmiş. 2019 yılında bu rakam ne kadar artar bilinmez ama bu metropolü henüz ziyaret etmediyseniz listeye adınızı şimdiden yazdırabilirsiniz.

 

5- Singapur

 

14.47 milyon uluslararası ziyaretçisi ile 2018 yılının en çok ziyaret edilen 10 ülkesinden 5. sırada yer alıyor. Singapur, aynı zamanda Aslan şehri ve Bahçe şehri olarak da bilinmekte.

 

4- Dubai, BAE

 

Gösterişli bir dünyanın perdeleri açılıyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nde yer alan Dubai’yi milyonlarca insan ziyaret ediyor. 2018 yılında Dubai’yi ziyaret edenlerin sayısı yaklaşık 16.66 milyon. Lüks ve alışverişin harmanlandığı şehirde çık keyifli zaman geçirebilirsiniz.

 

3-  Paris, Fransa

 

Listenin ilk üçüne geldik. Üçüncü sırada aşıkların uğrak noktası, romantik tatillerin vazgeçilmezi, Paris bulunmakta. 2018 henüz bitmeden, 17.95 milyon uluslararası ziyaretçiyi ağırlamış durumda. Fransa’nın başkenti Paris’te keyifli vakit geçirebilir, güzelliklerin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz.

 

2-  Londra, İngiltere

 

2018 yılında 20.42 milyon ziyaretçisi ile en çok ziyaret edilen noktalardan birisi olan İngiltere’nin başkenti Londra, gelenlere keyifli bir atmosfer sunuyor. Londra’da Buckingham sarayı, London Eye, Westminster Sarayı, Tower Bridge, Hyde Park gibi birçok gezilip ve görülecek yer bulunmaktadır.

 

1- Bangkok, Tayland

 

Veee işte geldik listenin ilk sırasına, 2018 yılında en çok ziyaret edilen şehir: Tyland’ın başkenti Bangkok. Renkli gece hayatı, gökdelenleri ve zengin mutfağı ile ziyaretçilerini oldukça iyi ağırlayan şehirler arasındadır. 2019 yılında gezi listenizde yerini almayı oldukça hak ediyor.

 

2019 yılında görmek, gezmek istediğiniz şehirlerin listesini yapmaya başlamanın şimdi tam zamanı! Sizi hayalinizdeki ülkelere götürecek en cazip fiyatlı biletler ise Biletkolik.com‘da

 

Son Görüntülenenler...

Yeraltı Dünyasına Keşif

Dünya’nın En Eğlenceli Yerleri

Bu Adalar Bildiğiniz gibi Değil!

Avrupa’nın Renkli Yeni Yıl Pazarları

Dünyanın En Yüksek 5 Dağı

Bir Cevap Yazın